Diğer sektörlerde olduğu gibi, nakliyat sektörüyle ilgili hizmet satın almadan önce merak ettiğiniz bazı önemli sorular vardır. Her müşteri, kiralamak istediği nakliyat firması ve alacağı hizmetin detayları hakkında bilgi edinmek ister. Böylece, aldığı hizmetin nasıl olması gerektiğini bilir ve daha bilinçli hareket eder. Yalı Nakliyat olarak biz de; evden eve nakliyat, paketleme, eşya depolama, şehir içi ve şehirler arası sorularınızı, nakliyatla ilgili sıkça sorulan sorular (SSS) sayfamızda cevaplandırıyoruz.

Nakliyatla ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Aileler için taşınma, gerçekten meşakkatli bir iş. Bir de yüksek katta oturuyorsanız, sağlık sorununuz varsa ya da ve yoğun işten dolayı paketleme işlerine zaman ayıramıyorsanız, çözümü nakliyat firması kiralamakta bulacağınız kesin. Nakliyat firmasıyla anlaşmadan önce merak ettiğiniz ve firmaya sormak istediğiniz bazı sorular olabilir. Yalı nakliyat olarak bizler de, şimdiye kadar firmamıza en sık sorulan soruları; nakliyatla ilgili sıkça sorulan sorular sayfamız içerisinde sizlerle paylaşıyoruz.

Aşağıda, İzmir evden eve nakliyat taşımacılık eşya depolama, şehir içi ve şehirler arası nakliyat, sigortalı, asansörlü nakliyat ve paketleme konularında müşteriler tarafından nakliyatla ilgili sıkça sorulan sorular bulunmakta. İnceleyebilirsiniz.

Nakliyatla ilgili sıkça sorulan sorular sayfamızdan aradığınız cevabı hala bulamadınız mı? Öyleyse, aşağıdaki formu doldurarak sorularınızı firmamıza gönderebiliirsiniz. Sorularınızın cevaplarını en kısa sürede sizlere göndereceğiz.

Taşıma sanatı" olarak tabir ettiğimiz nakliyat hizmetlerimizi hızlı, temiz ve sorunsuz gerçekleştirmek için;

 • Şeffaf ve açık fiyatlandırma politikasına sahibiz. 1996 yılından beri, nakliyat hizmetlerimizi başarıyla sürdürmekteyiz. İşin sırrı, uygun fiyata kaliteli ve profesyonel hizmet vermemizdir.
 • Yüksek katta oturan müşterilerimizin değerli eşyalarını, asansörlü nakliyat ile hızlı ve sorunsuz bir şekilde taşımaktayız.
 • Firma çalışanlarımız, taşımacılık eğitimi almış deneyimli kişilerden oluşmaktadır.
 • Ekibimiz, kırılabilir eşyalarınızı, büyük bir titizlikle paketleyip nakliyat aracımıza dikkatlice yüklemektedir. Eşyalarınızı aracımıza yüklerken; "Eşyalarım kırıldı mı?" diye endişelenmenize gerek yok.
 • Soru, öneri ve görüşlerinize 7/24 cevap verecek müşteri hizmetlerine sahibiz.
 • Araçlarımızın hepsinin bakımları zamanında yapılmaktadır. Geniş ve tam donanımlı araçlarımız ile eşyalarınız, zamanında yüklenip ulaşması gereken yere tam zamanında ulaşmaktadır.
 • Paketleme, yükleme ve boşaltma süreçlerinin hepsinde, olası hasar ve kayıpların önüne geçmek için proaktif bir yaklaşım sergiliyoruz.
 • Taşımacılık sektöründeki iş yöntemlerini ve teknolojiyi sürekli takip ediyoruz ve kendimizi sürekli yeniliyoruz.

Nakliyat firması seçerken şunlara dikkat etmekte fayda var:

 1. Firma, K3 belgesine sahip mi?
 2. Firmanın kuruluş tarihi
 3. Paketlemede kullandıkları malzemelerin kalitesi
 4. Asansörlü ve sigortalı nakliyat hizmetleri verip vermedikleri
 5. Geniş nakliyat araçları
 6. Deneyimli ve uzman çalışanlar
 7. Açık ve şeffaf fiyat vermeleri ve sonradan ekstra ücret talep etmemeleri

K3 belgesine sahip Yalı Nakliyat firmamız, 1996 yılından beri nakliyat sektöründe adından hep söz ettirmiştir. Eşya paketleme işlerinde kaliteli malzemeler kullanarak müşterilerimizi her zaman memnun etmeyi başarmıştır. Yüksek katta oturan müşterilerimizin eşyalarını, asansör kullanarak hızlı ve daha güvenli bir şekilde taşımaktayız. Eşya sayısı çok olan müşterilerimize büyük ve geniş araçlarımızı tahsis edip yeni evlerine yol almaktayız. Çalışanlarımız işinde eğitimli ve deneyimliler. Müşterilerimizin istekleri, onlardan aldığımız doğru bilgiler, eşya ve sokak ile ilgili gönderdikleri resimler çerçevesinde kesin bir fiyat belirliyoruz. Sonradan kesinlikle fiyat ilave etmiyoruz.

Kesinlikle evet. Nakliyat gününden en az 2 gün önce bizimle iletişime geçmelisiniz. Biz de verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tüm hazırlığımızı yapıp bulunduğunuz yere zamanında gelebilelim.

Evden eve nakliyat süreci, belli bir plan çerçevesinde olmalı. Evden eve nakliyat hizmetleri veren firmamızı diğerlerinden farklı kılan; planlı hareket etmek ve hiçbir şeyi şansa bırakmamaktır.

Nakliyat sürecimiz; bilgi toplama, nakliyat hazırlığı, harekete geç ve mutlu son adımlarından oluşmaktadır. Müşterimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde, gerekliyse, ek tedbirler de almaktayız.

Nakliyat ücreti; eşya sayısına, paketleme için kullanılan malzemelerin kalitesine, asansörlü nakliyat kullanımına ve mesafeye göre belirlenmektedir.

Yalı Nakliyat firmamız, kaliteli ambalaj malzemelerini kullanmakta ve uygun fiyatlarla müşterilerini memnun etmektedir.

Müşterilerimizin değerli eşyalarının zarar görmemeleri için kaliteli malzemeler kullanmaktayız. Eşyaları çizilme ve darbelerden korumak için cam profiller, balonlu naylonlar, köşe koruyucular, zemin koruma kartonu, ambalaj kağıtları, bantlar, stretch wrap, özel ambalajlar ve sağlam koli malzemeleri kullanıyoruz.

Sigortalı taşımacılık; eşyaların bir yerden başka yere taşınırken olabilecek hasarı karşılamak için yapılan sigorta türü.

Şehir içi nakliyat sigortası yaptırma zorunluluğu yok. Müşterimizin isteğine göre yapılır. Yine de camlı mobilyalar, antika ve pahalı elektronik ve benzeri eşyalarınız varsa, nakliyat sigortasının yaptırılmasını müşterlerimize öneriyoruz. Ancak hemen ifade etmeliyiz; sigorta şirketleri şehir içi nakliyat konusuna pek sıcak bakmıyorlar. 

Şehirler arası nakliyat için nakliyat sigortasının mutlaka yapılması gerekmektedir. Çalınma, aracın kaza yapması ve yanması gibi durumlara karşı sizleri güvence altına alacaktır.

Eşyalarınız, değerlerine göre anlaşmalı bankamızca nakliyat sigortası ile güvence altına alınmaktadır.

Depomuz, paketlenip gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra depomuzda saklı tutuyoruz. Ancak, yangın, deprem, sel gibi istenmeyen olası problemlere karşı da tedbirli olmak zorundayız. Bu gibi olasılıklara karşı ve eşyalarınız uzun süre depoda bekleyeceği için depolama sigortası kesinlikle yapılmalıdır.

Nakliyat işine başlamadan önce müşterilerimizden tüm bilgileri toplarız. Bu bilgiler doğrultusunda kesin nakliyat fiyatı belirleriz. Bilgilerin doğruluğunoktasında, sonradan kesinlikle hiçbir ek ücret talep etmiyoruz.

Müşterimiz, anlaşmanın dışında, daha sonra ekstra bir hizmet talep ederse, ilgili hizmeti karşılayıp ona göre ek ücret eklenecektir.

Şehirler arası nakliyat esnasında oluşabilecek yangın, araın devrilmesi ve çalınma gibi olaylara karşı sigorta şirketleri, zararı karşılamaktadır.

Uzun yıllardan beri taçımacılık sektöründe faaliyet gösteren firmamız, birçok resmi ve özel kuruma hizmet vermiştir.

Kılıç Hukuk, Durusu, Erkaya ve Yalı İnşaat, Biva Mimarlık, Geko Ambalaj, Bornova Vergi Dairesi, Kemaraltı ve Belkahve Vergi Daireleri, Ali Yılmaz Hukuk Bürosu, Gazi Emir Ulaştırma personelleri, Çiğli Hava Üssü askeri personelleri, bizleri tercih eden değerli müşterilerimizden bazıları.

Eşyalarınız, paketleme işinde deneyimli kendi çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Eşyalarınızın tamamını çizilme ve darbelerden korumak için kaliteli ambalajlar, paketleme  malzemeleri ve koruyucu malzemeler kullanıyoruz.

Firmamız, sizden aldığı bilgiler doğrultusunda, nakliyat öncesi tüm hazırlıklarını gerçekleştirir. Bu nedenle isteklerinizi ve nelere ihtiyaç bize net anlatmalısınız. Böylece biz de kendimizi en iyi şekilde hazırlayalım. Eivinizin önünde aracımızı için bir park alanı ayarlamanız, işleri daha kolay hale getirecektir. Ayrıca, zaman kazanmak için bazı eşyalarınızı kendiniz paketleyebilirsiniz. 

İhtiyacınız olduğu takdirde perde, avize ve storlarınızı söküp yeni evinize takıyoruz.

Mobilyalarım zarar görür mü diye hiç endişelenmeyin. Mobilyalarınızın demontaj ve montajını, kendi profesyonel marangozcularımız ile gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca, elektrik ve musluk işleri için de her zaman hazır, uzman elemanlarımız mevcuttur.

Evden eve nakliyat hizmetini, eşyalarınız yapısına, miktarına ve oturduğunuz dairenin kaçıncı katta olduğuna göre çalışan sayısı değişmektedir. Evden eve nakliyatı, genellikle 4-6 elemanımız ile gerçekleştiriyoruz.

Nakliyat işlerinin süresi, eşyalarınızın miktarı ve gideceğiniz yerin mesafesine göre değişklik gösterir. 3+1 evler için eşyaların paketlenip araca yüklenmesi 8-9 saati bulmaktadır. Taşınacağınız şehre olan mesafenizi de göz önünde bulundurarak toplam nakliye süresini hesaplayabilirsiniz.

Nakliyatla ilgili sıkça sorulan sorular sayfamızdan aradığınız cevabı, hala bulamadınız mı? O halde, bize iletişim numaramızdan ya da altta bulunan form aracılığıyla sorularınızı müşteri hizmetlerimize iletebilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap vereceğiz.

Nakliyatla ilgili Sorularınızı Bekliyoruz

Aşağıdaki formdaki gerekli yerleri doldurunuz. Sorularınızı bekliyoruz.

"Gelin, geleceğe birlikte hareket edelim."